Tint Nedir ve Neden Tercih Ediliyor?

Son yılların trend ürünü dudak tintleri nedir ve neden tercih ediliyor?
 
Güney Kore’den tüm dünyaya yayılan tintler artık hepimizin makyaj rutinin bir parçası haline geldi. Peki tintler nedir ve neden bu kadar çok tercih ediliyor?
 
Uzak Doğulu kadınların her zaman canlı ve kırmızı dudak görünümüne sahip olmalarını sağlayan sır uzun yıllar önceye dayanıyor. Meyve özlerinden dudak boyası elde ederek ruj olarak kullandılar ve bu ihtiyaç gün boyu kalıcı ve dudak renklerinde tintlerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

 

Peki tint nedir?

 
Tintler likit yapılı mat veya parlak bitişli gün içinde uzun süre kalıcı dudak boyalarıdır. Tintler rujlara göre daha kalıcı olması sebebi ile tercih edilmektedir. Genelde dudak rengine yakın pembe veya kırmızı tonlarda ‘’sanki kendi doğal dudak rengi’’ hissiyatı yaratır. Bu sebeple her yaş kitlesine hitap eder.
 
 

Tint Neden tercih ediliyor?

 
Özellikle maskelerin hayatımıza girmesi ile gün boyu kalıcı ve bulaşmayan ruj arayışına girdik. Bu özelliklere sahip olması sebebiyle tintler popülerleşmeye başladı. Mat ve kalıcı rujlarda ise en büyük hayal kırıklığı dudakları kurutması ve rahatsız bir his bırakması oluyordu. Tam bu noktada köpük yapılı dudakları kurutmayan, mat ve gün boyu kalıcı tintleri keşfettik!
 
Tintlerin artan popüleritesi ile markalar farklı yapı ve yüzlerce çeşitte renk alternatifi üretmektedir. Güney Kore’nin en popüler markalarından Rom&nd tint ve ruj kategorisinde Dünya’da bir çok markaya örnek olmaktadır. Nude, pembe, kırmızı, bordo aradığınız her renkte farklı yapılarda tintler ile her cilt tonu ve zevke uygun bir seçenek sunuyor.
 

Tintler nasıl kullanılır?

 
Tintleri dudağınıza tam sürüm uygulayabileceğiniz gibi Kore tarzında gradyan dudak uygulaması da yapabilirsiniz. Kore tarzında dudaklar elde etmek için tinti dudak içine uygulayıp parmak veya fırça yardımıyla dağıtın. Gradyan dudak uygulaması, dudak içinde daha yoğun dudak çizgisine doğru azalan bir sürüm şeklidir. Üzerine parlatıcı gloss uygulaması yapıp daha dolgun bir dudak görünümü sağlayabilirsiniz.
 
Rom&nd markasına ait tintlerin uygulamalı gösterimini videodan inceleyebilirsiniz, keyifli seyirler dileriz.
 
Emeği ve bu güzel video için Çisem Çakır’a teşekkür ederiz.
Ruj ve tint çeşitlerini keşfetmek için buraya tıklayınız. 

İlginizi çekebilecek diğer bloglar