Cilt Bakımında  Peptid Serum ne işe yarar ?

Peptitler veya polipeptitler, cildimizde doğal olarak oluşan amino asit türevidir.  Cildimize sıkılık ve elastikiyet katan proteinin yapı taşlarıdır ve ayrıca cildin yapısında - cilt dokusu ve genel görünümü dahil ,sağlıklı cilt işleyişinde önemli bir rol almaktadır

Peptide serumlarla ilgili en dikkat çekici özellik , cildinizin daha genç görünmesine yardımcı olabilmeleridir. Peptid serumlar, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirdiğinden dolayı  cildi daha esnek ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olur.

Peptitler, cilde uygulandığında haberci görevi görerek, kolajen ve elastin üretimini artırmak için cilt hücrelerine sinyal vererek çalışır. Bu elbette, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünün azalmasıyla daha sıkı bir cildin yanı sıra nemlendirilmiş, yatıştırılmış ve daha güçlü bir cilde yol açar.

Peptit serumu ayrıca aşağıdakileri sağlar;

Cilt Bariyerini korur: Cildin doğal bariyeri  UV ışınlarının, bakterilerin, toksinlerin ve daha fazlasının yol açabileceği olumsuz faktörden korur. Bununla birlikte, bu bariyer çok sık veya çok sert peeling, toksinlere maruz kalma, sigara dumanı ve hatta yetersiz uyku nedeniyle tehlikeye girebilir. Peptit serumu bu bariyeri güçlendirmeye yardımcı olur, bu nedenle cildinizi çevrede var olan birçok can sıkıcı faktörden  korur.

Kolajen üretimi: Peptide serum, cildi vücudun doğal  kolajen üretimi için teşvik eder. Bununla birlikte, kişi yaşlandıkça kollajen üretimi azalır, bu nedenle cilt sarkmaya başlar ve çizgiler ve kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Bununla birlikte, bir peptit serumu yardımıyla, bu kırışıklıklar ve çizgiler doldurulur ve bir kişinin daha genç görünmesini sağlar.

Artan cilt elastikiyeti: Peptit serumu sadece kolajen üretimini teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda cilt için gerekli olan başka bir protein olan elastin lifinin üretimini de destekler. Elastin üretiminin artmasıyla cilt daha sıkı ve sıkı görünür.

Leke ve Akneli ciltler için faydalıdır :  Akneye yatkın cilde sahip olanlar peptit serumunu özellikle faydalı bulabilir, çünkü bazı peptit serumları cildi akneye neden olan bakterilerden kurtarabilen anti-mikrobiyal özellikler içerir.

Anti bakteriyel ve antienflamatuar özellikleriyle peptitler, ciltte oyalanan akneye neden olan bakterilerden etkili bir şekilde kurtulabilir. Doğal cilt onarım sürecine yardımcı olma yetenekleri aynı zamanda sivilcelerin ve sivilce izlerinin çok daha hızlı kaybolmasına yardımcı olur

Peptide serumlar nasıl kullanılır

Cildi Temizledikten ve tonikledikten sonra , peptitleri uyarmak için yumuşak dokunma hareketleri kullanarak cilde uygulayın ve devamında nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin

Piyasadaki en eyi Peptide serum hangisidir?

Mary&May Markasının 6 çeşit Peptide Complex serumu  kullanıcılar tarafından aşırı derecede beğenilmektedir. Peptide Complex Serum, Hipoalerjenik testlerden geçmiştir, cruelty free’dir ve içeriğindeki tüm bileşenler EWG Yeşil Sınıftır.

 

Mary May peptide serum

Benzersiz Hediye Kartı
Vionine Hediye Kartı - Vionine - Vionine
VKART - Hediye Çeki ve İndirim Kartı

VKART klasik bir hediye kartından çok daha fazlasına sahiptir. VKART sahibi olarak daha alışverişe başlamadan indirim almış olursunuz. VKART sürekli alıveriş yapan müşterilerimiz için pratik ödeme yöntemi olmakla birlikte sağladığı indirim ile alışverişinizin daha tasarruflu olmasını sağlayacaktır. VKART hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Vionine müşterilerine özel
Vionine müşterilerine özel

Benim takipçim yok veya az diye düşünmeyin. Alışverişiniz sonrası ekrana çıkacak olan
POPUP’da size özel url linki bulabilirsiniz. Bu linki olabildiğince çok arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Üstelik Bunun için story vb. etkinliği ihtiyacınız yok.
Sadece URL Linkini whatsapp, mail, mesaj vb yöntemlerle sevdiklerinizle paylaşmanız yeterli olacaktır.  Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Yorumların Artan Önemi
Sizinle büyüyoruz

Geri bildiriminiz her zamankinden daha önemli! Ürünlerimiz hakkındaki düşüncelerinizi ve önerilerinizi dinlemeye kararlıyız. Görüşleriniz, ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılamak için tekliflerimizi sürekli olarak geliştirmemize ve iyileştirmemize yardımcı olacaktır. Şimdi alışverişinizden 7 gün sonra gelen yorum e postasını inceleyip % 10 indirim kazanmaya ne dersiniz.

Kendi Kore Markamız çok yakında
Kendi Kore Markamız

Heyecan verici haber uyarısı! Yalnızca Vionine'a ait olan yeni bir Kore markasını tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. K-beauty'nin özünü temsil eden yüksek kaliteli ürünlerden oluşan seçkin bir seçkiyi keşfetmeye hazır olun. Kore'de üretilen Kendi Markamızla sürprizlere hazır olun.

Yeni Marklar ve Yeni kategoriler
Yeni Markalar yeni Kategoriler

Farklı Kategorilerde Yakında piyasaya sürülecek ürünlerimizi deneyimleme şansına erişin. En son yenilikleri ve cilt bakımı ve güzellik rutininize mutlaka eklenmesi gereken eklemeleri ilk keşfeden siz olun. Benzersiz ve Türkiye'de ilk olacak ürünler çok yakında !

Vionine artık Ortadoğuda
Vionine artık Ortadoğuda

Küreselleşiyoruz! Artan talebe yanıt olarak satışlarımızı Orta Doğu'ya genişletiyor, olağanüstü ürünlerimizi bölgedeki güzellik tutkunlarına yaklaştırıyoruz.

1. Adım Yağ Bazlı Temizleme
Kore cilt bakımı birinci adım
Yağ Bazlı Temizleme

Yağ Bazlı Temizleme Kore cilt bakım rutinin ilk adımı, makyajı ve kiri çıkarmak için yağ bazlı temizleyici ile başlar.

Cildimizi temizlemeye yağ bazlı temizleyiciler ile başlamak gün içinde cildimizin maruz kaldığı yağ, kir ve makyajdan arınmamızı sağlar. Bu noktada, ciltteki lekeleri ve makyajı temizleyerek ilk adımı tamamlarız.Temizleyiciyi, nazikçe masaj yaparak uygulayın
ve sonrasında ılık su ile durulayın.

 

Ürünleri İncele
2. Adım Su BazlıTemizleyiciler
Kore cilt bakımı ikinci adım
Su BazlıTemizleyiciler

İkinci adım, biriken ter ve kirden kurtulmak için su bazlı temizleyici kullanmayı içerir.

Su bazlı temizleyiciler, cildimizin yüzeyinde kalan kirleri temizler ve cildimizi arındırır. Cildimizin tertemiz olmasını sağlar. Bu adımda dikkat etmemiz gereken en önemli konu, cildimize uygun ürünü doğru seçmek. İdeal ürünü seçmemiz cildimizin kurumaması için önemlidir. Çok kuru bir cilde sahipseniz bu adımı atlayabilirsiniz. Temizleyiciden yeterli miktarda avucunuza sıkın, yüzünüze ve boyun bölgenizenazikçe masaj yaparak ve köpürterek uygulayın. Sonrasında ılık su ile durulayın.

Ürünleri İncele
3.Adım Peeling
Kore cilt bakımı üçüncü adım
Peeling

Peeling Eksfoliasyon, esasen ölü cilt hücrelerini cildinizden çıkarmak anlamına gelir.

Cildimizin canlı olması ve parlaması için peeling adımı çok önemlidir. Cildimizi ölü hücrelerden arındırıp temizlememiz, sonrasında kullanacağımız ürünlerin etkilerini üst seviyeye çıkarır. Peeling’den yeterli miktarda avucunuza sıkın. Yumuşak ve narin bir şekilde masaj yaparak haftada 2-3 kez uygulama yapabilirsiniz. Düzenli olarak peeling yapmak, cildimizi parlatır, lekeleri azaltır, gözenekleri açar ve cildimizin nefes aldığını hissederiz. Cildiniz çok hassas ise veya cildinizde açık yara varsa bu adımı atlayabilirsiniz. Problemli (aktif akne, sivilce) ciltlere sahip olan kullanıcılarımızın bu adımı atlamasını öneriyoruz.

Ürünleri İncele
4. Adım Tonik
Kore cilt bakımı dördüncü adım
Tonik

Cildinizde kalan kiri temizlemek ve cildinizin pH seviyelerini dengelemek içindir.

Tonik cildimizi nemlendirir, gözenekleri açar ve cildin pH seviyesini dengeleyerek cildimizi bakıma hazırlar. Bu sayede sonrasında cildimize uygulayacağımız ampul veya serumlar cildimize daha iyi nüfuz ederek bakımın etkisini maksimum seviyeye çıkarır. Yüzünüzü güzelce yıkayın ve nemin fazlasını havlu yardımı ile alın. Sonrasında toniği, pamuğa döküp tüm yüzünüze, boynunuza ve göğsünüze uygulayabilirsiniz. Ardından cilt bakım rutininizde yer alan diğer ürünleri kullanabilirsiniz. Tonikler hem gece hem de gündüz kullanımına uygundur ve günde 2 kez de uygulanabilirler. Fakat cildiniz hassassa ve tahriş olmaya müsaitse, günde 1 kez kullanmak sizin için daha iyi olacaktır.

Ürünleri İncele
5.Adım Esans
Kore cilt bakımı beşinci adım
Esans

Esans, nemlendirici bileşenlerle doludur ve ayrıca hücre döngüsünü hızlandırır.

Korelilerin cilt bakım rutinlerine has, en önemli ve vazgeçilmez adım olan esanslar, konsantre nemlendirici görevi görürler. Esansların yoğunluğu, cilt bakım serumlarına kıyasla daha azdır, bu sayede cildimiz tarafından kolayca emilirler. Cildimizi nemlendirir, onarır ve hücre yenilenmesine yardımcı olurlar. Sonrasında uygulayacağımız serumların etkilerini maksimuma çıkarırlar ve serum için ideal zemini hazırlarlar. Avucunuza 4-5 damla damlattıktan sonra, parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak uygulayınız.

Ürünleri İncele
6. Adım Serum Ampul
Kore cilt bakımı altıncı adım
Serum ve Ampul

Serumlar ve Ampuller konsantre formülleri sayesinde derin bakım yapar.

Serumlar ve ampuller belirli bir cilt sorununa etki edecek şekilde geliştirilmiştir. Bu adımda ihtiyacımıza yönelik doğru olan ürünü seçmek bakımın etkisini maksimuma çıkaracaktır. Yaşlılık çizgileri, leke problemi, akne, elastikiyet kaybı gibi cilt problemlerine göre seçim yapmalıyız. Cildimize uygun ve ihtiyacımız olan serum seçimi ile kısa sürede çok güzel sonuçlar alabiliriz. Probleme yönelik tedavi için geliştirilen serumlar ve ampuller konsantre formülleri sayesinde cildimize derinlemesine bakım yapar.

Ürünleri İncele
7.Adım Maske
Kore cilt bakımı yedinci adım
Maskeler

Kağıt Maskeler vitamin ve minerallerle doludur . Ayrıca son derece nemlendiricidirler.

Kore cilt bakımının vazgeçilmezler parçalarından bir diğeri maskeler. Uyguladığımız ürünü cildimize hapsederek maksimum faydayı almamızı sağlayan ve cildimize derinlemesine hapseden maskeler ile canlı ve ışıl ışıl bir cilde sahip oluruz. İhtiyacımıza göre çeşitli maskeler bulabiliriz. 15-20 dakika yüzünüze uygulayacağınız bu terapiyi haftada bir kaç gün yapmanız kısa sürede farkı görmenizi sağlayacaktır. Farklı etkileri olan farklı maskeleri haftalık rutininize oturtabilirsiniz. Öneri : Daha etkili sonuç almak için ampul veya serumlardan sonra maske uygulamanız önemlidir. Bazı serumların etkileri cildi kurutabileceği için bu adım cildinizi nemlendirmek için çok önemlidir.

Ürünleri İncele
8. Adım Göz Çevresi Bakımı
Kore cilt bakımı sekizinci adım
Göz Çevresi Bakımı

Göz kremleri göz altlarında , kırışıklıklarda ve koyu halkaları önlemede etkilidir.

Oldukça ince bir deriye sahip olan göz çevresi cildimizdeki en hassas bölgelerden birisidir. Bu sebeple bu bölgede, yalnızca göz çevresine özel olan ürünleri kullanmamız çok önemlidir. Göz altı morluklarına, torbalarına, göz çevresi kırışıklıklara iyi gelecek doğru ürünü bulmalısınız! Yavaş ve nazik hareketler ile göz çukuruna, göz pınarlarına ve göz çevresine uygulayınız. Göz ile temasından sakınınız.

Ürünleri İncele
9. Adım Nemlendirme
Kore cilt bakımı dokuzuncu adım
Nemlendirme

Bakım rutininin sonuna gelirken en önemli adımlardan birisi nemlendirici kremlerdir.

Bakım rutininin sonuna gelirken en önemli adımlardan birisi nemlendirici kremlerdir. Uyguladığımız bazı bakım ürünleri cildimizin kurumasına sebep olabilir. Bu sebeple cilt bakımının 9. adımı olan nemlendirme oldukça önemli bir adımdır. Nemlendiricileri yeterli miktarda elinize alın ve parmak uçlarınız ile tampon hareketler yardımıyla nazikçe uygulayın. Bu adım, bakımın önceki adımlarında uyguladığınız ürünlerin cildiniz tarafından emilmesine katkı sağlar ve iyi bir nemlendirici ile cildiniz ışıl ışıl parlar.

Ürünleri İncele
10. Adım Güneş Koruma
Kore cilt bakımı onuncu adım
Güneş Koruma

Güneş ışınlarının cildinize zarar vermesini önlemek için geniş spektrumlu bir güneş kremi önerilir.

Güneş bizi her ne kadar mutlu etse ve D Vitaminine doymamızı sağlasa da güneşe direkt maruz kalmak maalesef birçok cilt problemini de beraberinde getirir. Cildimizi güneşten korumamak, cilt lekeleri ve erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşmamıza sebebiyet verir. Cilt bakımımızın son adımı, her zaman güneş kremi uygulamak olmalıdır. Sabahları dışarı çıkmadan önce uygulayacağımız güneş kremi, bizi gün boyunca hem zararlı güneş ışınlarından hem de diğer olumsuz dış etkenlerden koruyacaktır. Cilt bakım rutininize güneş kremini eklemeniz çok önemli. Özellikle gündüzleri evden çıkmadan önce güneş kremi uygulama alışkanlığını kazanmalısınız. Bu sayede ileride karşılaşabileceğiniz güneş kaynaklı farklı sorunlardan korunmuş olursunuz.

Ürünleri İncele